Včera v odpoledních hodinách se do obůrky s daňky přistěhovaly dvě muflonky z chovu poblíž Jaroměře. Lidé tak mohou v městských lesích pozorovat již tři druhy zvěře – divoká prasata, daňky a muflony.
Zvířata se převážela v bedně při vědomí, protože uspání je u muflonů problematické a značně nebezpečné. Po otevření bedny se „holkám“ ven moc nechtělo, nakonec bylo nutné jednu vynést ven v náručí, druhá už vyskočila sama. Po chvíli se v ohradě našly a snažily se přidat ke stádu daňků. Ti k nim ale zprvu přátelští nebyli a snažili se před nini utéct. Soužití muflonů a daňků je v oborách běžné, takže i naše zvířata si na sebe jistě brzy zvyknou.
Muflon je nejmenší z divoce žijících ovcí a zároveň jejich jediný zástupce v české přírodě, kde však není původním obyvatelem, pochází z oblasti přední Asie. V městských lesích Hradce Králové mufloni volně nežijí, přestože je dnes lze potkat na většině území ČR a v mnoha chovech a oborách.